Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

Quiz

Spróbuj swoich sił w NOWYM quizie! Jak skutki zmian klimatu wpływają na nasze życie? Czy tylko je utrudniają, czy może bywają też przydatne? Dowiedz się!

NOWY QUIZ! Konsekwencje zmian klimatu w Polsce i na świecie

Czy wiesz, w jaki sposób zmiany klimatu wpływają na Twoje najbliższe otoczenie oraz jakie konsekwencje mogą mieć w przyszłości? Sprawdź swoją wiedzę już dziś!

 

 

 

Zmiany klimatu – zieleń naszym sojusznikiem

Czy zgadzasz się, że utrzymanie odpowiedniej ilości terenów zielonych w mieście wpływa na komfort życia jego mieszkańców? Sprawdź swoją wiedzę rozwiązując poniższy quiz i zdecyduj, czy podane poniżej twierdzenia są poprawne klikając PRAWDA lub FAŁSZ. Po wykonaniu całego testu będziesz miał możliwość weryfikacji podanych informacji oraz swoich odpowiedzi dzięki wyjaśnieniom przygotowanym dla każdego z poniższych pytań. Kliknij ,,Widok pytań” aby dowiedzieć się więcej.
Powodzenia!

 

 

 

Zmiany klimatu i adaptacja – miejska perspektywa

Skutki zmian klimatu wpływają na funkcjonowanie miast na całym świecie. Jak oddziałują na polskie miasta?

 

 

 

Adaptacja do zmian klimatu w Polsce

Czy wiesz, czym różni się mała i duża retencja? Jaki budynek w Polsce nosi nazwę „zielonej doliny”? Jaka powierzchnia Polski jest zagrożona zalaniem? Sprawdź swoją wiedzę o zmianach klimatu!

 

 

 

Skutki zmian klimatu mnie dotyczą

Czynniki klimatyczne takie jak deszcze ulewne, wysokie i niskie temperatury czy intensywne wiatry wpływają na funkcjonowanie miasta oraz na zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jakie mogą to być skutki, jaki jest ich zasięg oraz w jaki sposób mogą nam utrudnić życie.