Opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców

44 polskie miasta we współpracy z Ministerstwem Środowiska biorą udział w projekcie, którego celem jest przystosowanie miast do obserwowanych i prognozowanych zmian klimatu.

Dowiedz się więcej o projekcie

KONKURS!

KONKURS nagłówek www 1 - KONKURS!

 Klimat się zmienia. Doświadcza tego każdy z nas. Prognozy naukowców mówią, że zmiany te będą się nasilać w kolejnych latach. Nie mamy wpływu na te zjawiska, ale możemy przygotować się na ich występowanie. Co możemy zrobić, aby przystosować do nich nasze otoczenie?

Jeśli jesteś uczniem 5-8 klasy szkoły podstawowej lub gimnazjum i masz ukończone 11 lat? Zapraszamy do udziału w konkursie artystycznym „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”!

Prace przesłane na Konkurs powinny być interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas” i zachęcać do działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu. Wszystkie szczegóły znajdziesz poniżej. Czekają na Ciebie wspaniałe nagrody: czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3, dron DJI Ryze Tello lub gogle VR Carl Zeiss One Plus!

Prace konkursowe były przyjmowane od 10 września 2018 (od godziny 0:00) do 20 listopada 2018 (do godziny 23:59)!

Do wygrania na www 300x151 - KONKURS!

Uwaga! W związku z pojawiającymi się wątpliwościami informujemy, że w konkursie mogą brać udział także uczniowie klas 5 szkół podstawowych w wieku 11 lat.

kreska - KONKURS!

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

KROK I

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu!

KROK II

Każdy Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Zdecyduj, czy wolisz przygotować:

  1. FOTOGRAFIĘ, która jest interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Zdjęcie musi być wykonane w Polsce. Może być zarówno nieprzetworzone, jak i retuszowane poprzez obróbkę w programach graficznych. Fotografia powinna przedstawiać działania, urządzenia, sytuacje zachęcające do podjęcia działań w zakresie adaptacji do zmian klimatu, np. park kieszonkowy w mieście, podlewanie ogródka deszczówką, zakładanie ogrodu deszczowego lub pokazywać skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych. Zarówno wartość estetyczna fotografii jak i przysłany razem z nią opis będą przedmiotem oceny przez Jury Konkursu. 

    Wielkość fotografii nie może przekroczyć 20 MB. Musi mieć najwyższą jakość i rozmiar minimum 4 miliony pikseli. Dopuszczalne są formaty .png i .jpg.

  2. PLAKAT promujący konieczność adaptacji do zmian klimatu. Plakat musi zawierać krótkie hasło promocyjne. Jury Konkursu oceni zarówno wartość estetyczną plakatu, jak i treść hasła promocyjnego. Plakaty mogą być wykonane za pomocą technik komputerowych lub mogą to być skany plakatów wykonanych odręcznie.

    Wielkość przesyłanego pliku nie może przekroczyć 20MB. Plakat musi być w formacie umożliwiającym jego druk w formacie A3 (297 x 420 mm), a jego jakość nie może być niższa niż 200 dpi. Dopuszczalne są formaty plików .pdf, .png, .jpg.

KROK III

Po wykonaniu zdjęcia lub plakatu, przygotuj krótki opis swojej pracy (do 500 znaków), który wraz z tytułem pracy, opisem kiedy i gdzie (w przypadku fotografii) została wykonana, należy wprowadzić do formularza zgłoszeniowego.

Do zgłoszenia wydrukuj i wypełnij oświadczenie, które jest załącznikiem do regulaminu konkursu (LINK). Pamiętaj o podpisie rodzica lub opiekuna prawnego.

Kiedy Twoja Praca konkursowa będzie już gotowa, skontaktuj się ze swoją szkołą (na przykład poprzez wychowawcę), która wyśle Twoją pracę, wypełniając poniższy formularz zgłoszeniowy. Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace.

Sprawdź odpowiedzi na przykładowe pytania: LINK.

kreska - KONKURS!

WYBÓR LAUREATÓW

Jury, w każdej kategorii przyzna Nagrodę Główną oraz Grand Prix. Wśród Jury znajdą się przedstawiciele: Ministerstwa Środowiska, Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i firmy Arcadis.

Najlepszą fotografię oraz plakat wybiorą również internauci za pomocą głosowania na profilu Facebook projektu „Wczujmy się w klimat” (www.facebook.com/44mpaPL). W specjalnie utworzonej galerii zostaną udostępnione zakwalifikowane do finału fotografie i plakaty wraz z nadesłanymi przez uczestników konkursu opisami. Za pomocą przycisków reakcji „Lubię to” i „Super” internauci będą oddawać swój głos. Nagrodzone zostaną fotografia i plakat z największą liczbą głosów.

Kryteria oceny Prac konkursowych oraz zasady głosowania internautów znajdują się w Regulaminie Konkursu

kreska - KONKURS!

NAGRODY (przyznawane w obu kategoriach: fotografia i plakat)

  1. Grand Prix (przyznawana przez Jury Konkursu) – czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite 3
  2. Nagroda Główna (przyznawana przez Jury Konkursu) – dron DJI Ryze Tello
  3. Nagroda Internautów (przyznawana w głosowaniu na profilu Facebook) – okulary do rzeczywistości wirtualnej Carl Zeiss VR ONE Plus

kreska - KONKURS!

GŁOSOWANIE INTERNAUTÓW

Projekt bez tytułu - KONKURS!

Jury konkursu wybierze od 20 do 40 prac finałowych, które zostaną umieszczone w galerii na profilu Facebook projektu. Następnie od 1 do 16 grudnia internauci będą głosować na prace w obu kategoriach za pomocą reakcji „Lubię to” i „Super”. Wygra praca, która otrzyma najwięcej tych reakcji!

Like love - KONKURS!

kreska - KONKURS!

 harmonogramu konkursu 1 1024x576 - KONKURS!

kreska - KONKURS!

DO POBRANIA

Podziel się z innymi informacją o konkursie!

Wydrukuj i powieś na tablicy plakat konkursu!

KONKURS PLAKAT A3 2018.08.22 212x300 - KONKURS!

Plakat o konkursie A3 do druku

KONKURS PLAKAT A4 2018.08.22 212x300 - KONKURS!

Plakat o konkursie A4 do druku

KONKURS baner 1 2018.08.22 300x114 - KONKURS!

Baner 1

KONKURS baner 2 2018.08.22 300x114 - KONKURS!

Baner 2

Ulotka miniaturka 212x300 - KONKURS!

Ulotka A4

kreska - KONKURS!

SCENARIUSZE ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

Zachęcamy także do wypróbowania scenariuszy zajęć lekcyjnych dla uczniów. Materiały dostępne są na stronie internetowej projektu: KLIK

 

KONKURS baner - KONKURS!